Udostępnij:

22 czerwca to Światowy Dzień Lasów Deszczowych. Mimo, że dla nas wydają się odległe to każdy z nas korzysta z ich obfitości i mamy znaczący wpływ na ich kondycję.
Lasy deszczowe pochłaniają dwutlenek węgla i stabilizują klimat. Samej Amazonii zawdzięczamy około 20% tlenu, którym oddychamy.
Gdzie jeszcze znajdziemy dobra tego odległego ekosystemu? Odpowiedź może być zaskakująca. W lodówce! Niemal 80% podstawy naszego pożywienia pochodzi z lasów deszczowych. Rośliny tak popularne jak pomidory, ziemniaki, ryż, kawa czy kakao swoje pochodzenie zawdzięcza właśnie tym, często tropikalnym rejonom globu.
Niestety, każdego roku wycinka lasów deszczowych doprowadza do pustynnienia terenów dotychczas zielonych. To z kolei pośrednio prowadzi do katastrof naturalnych jak na przykład powodzie. Spustynniałe tereny tracą swoje zdolności retencyjne, nie produkują już dla nas pożywienia nie wspominając nawet oczyszczaniu powietrza i produkcji tlenu.

Przy okazji dzisiejszego święta nie zapominamy o naszych rodzimych lasach dlatego jako Fructoplant – firma świadoma zagrożeń środowiska, współpracujemy z kontrahentami, którzy jak my cenią kondycję naszej planety.
Dostawcy naszych tekturowych i kartonowych opakowań oraz drewnianych stojaków, posiadają certyfikaty FSC oraz PEFC co gwarantuje, że surowiec pozyskany do produkcji pochodzi z legalnych i odpowiedzialnie zarządzanych źródeł. FSC wyznacza standardy dla gospodarki leśnej. Zwraca szczególną uwagę na zachowanie harmonii między aspektami społecznymi, ekologicznymi i ekonomicznymi.

Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska wystarczy, że podczas zakupów będziemy zwracać uwagę na produkty certyfikowane, pochodzące ze zrównoważonych upraw, które nie wpływają na wycinkę cennych przyrodniczo obszarów leśnych na Ziemi.

Toggle Navigation